MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Ziraat Bankası Memur, Personel Alımı – Ziraat Bankası Sınavları

Ziraat Bankası Memur, Personel Alımı – Ziraat Bankası Sınavları
A+
A-

Ziraat Bankası kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda personel alımı için sınav duyurusu yayınladı. Ziraat Bankası resmi sitesi üzerinden yayınladığı duyuruda Ziraat Teknolojisi AŞ. bünyesinde görevlendirmek üzere on üç (13) yazılım mühendisi, on (10) iş analisti, yedi (7) altyapı sistem mühendisi kadrolarında toplamda otuz (30) memur ve personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. Ziraat Bankası personel alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurularını 23 Temmuz – 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesine üye olmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ziraat Bankası personel alımı başvuru şartları, sınav tarihi, sınavın yapılacağı yer, başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar, ödeme işlemleri, başvuru formu, sınav konuları, mülakat süreci ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Personel Alımı

Binlerce Bankacı adayının uzun süredir beklediği Ziraat Bankası personel alımı duyurusu yayınlandı. Ziraat Bankası resmi sitesi üzerinden yayınlanan personel alımı için sınav duyurusunda Ziraat Finans Grubu ailesinin bir üyesi ve Türkiye’nin en büyük bilgi teknoloji şirketlerinden Ziraat Teknoloji’de Uzman Yardımcısı olarak görev alacak; on üç (13) Yazılım Mühendisi, on (10) İş Analisti, yeni (7) Altyapı Sistem Mühendisi olmak üzere inovatif, meraklı ve öğrenmeye açık çalışma arkadaşları arıyoruz açıklamasına yer verilmiştir. Ziraat Bankası Türkiye genelinde 1734, yurt dışında 24’den fazla şubesi ve binlerce personeli ile ülkemiz adına büyük başarılara imza atmaktadır. Böylesine köklü ve önemli bir ailenin parçası olmak için yayınlanan Ziraat Bankası personel alımı ilanını tüm detayları ile sizler için kaleme aldık.

Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat Bankası Personel Alımı Kadro Dağılımı 

Ziraat Bankası 2020 yılı itibari ile personel alımı için yayınlamış olduğu ilanda on üç (13) yazılım mühendisi, on (10) iş analisti, yedi (7) altyapı sistem mühendisi alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Yazılım Mühendisi

Programlama dilleri, yazılım geliştirme, işletim sistemleri, yapay zeka konularında ilgiliysen,

 • Fonksiyonel tasarım dokümanları ve yazılım geliştirme standartları çerçevesinde programlar oluşturmak, yaygınlaştırmak,
 • Mevcut programlardaki sorunları çözmek, geliştirme yapmak, için seni aramızda görmeyi bekliyoruz.

için seni aramızda görmeyi bekliyoruz.

İş Analisti

Bir yazılımın daha iyi yapılmasını nasıl sağlarım diye düşünüyorsan,

 • Kapsam dokümanı hazırlamak,
 • Fonksiyonel tasarım ve analiz dokümanları hazırlamak,
 • Test senaryoları hazırlamak ve yazılımı tamamlanan ürünlerin testlerini yapmak,
 • Mevcut uygulamaların doğru biçimde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve gerekli aksiyonları almak,

için seni aramızda görmeyi bekliyoruz.

Altyapı Sistem Mühendisi

Yazılımların üzerinde çalıştığı donanımları ve iletişim ağlarını yönetmek ilgini çekiyorsa,

 • Ağ Sistemleri, Merkezi ve Çevresel Sistemler, Sistem Güvenliği
 • Fiziksel sunucular, SAN ve Veri Depolama Üniteleri
 • Yedekleme Sistemleri
 • Alt Yapı Güvenliği
 • Sanallaştırma
 • İletişim Sistemleri
 • Çağrı Merkezi

gibi Altyapı Sistemlerinin yönetimini, tasarımını, kurulumunu ve işletimini gerçekleştirmek, bakımı, yedeklemesi ve performansından sorumlu olmak için seni aramızda görmeyi bekliyoruz.

Genel Hususlar

 • Sınav süreci yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır.
 • Çalışma ili İstanbul’dur.
 • Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından 5 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 10:00’da, İstanbulAnadolu ve İstanbul-Avrupa olmak üzere iki merkezde gerçekleştirilecektir.
 • Mülakat süreci Ziraat Finans Grubu İnsan Kaynakları ekipleri tarafından yürütülecektir.

Başvuru Şartları

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 2. 01.01.1980 ve sonrası doğumlu olmak,
 3. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ile Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri, İstatistik, Matematik bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,
 4. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

Ödeme ve Başvuru Süreci

Başvuru sırasında dikkat edilecek hususlar aşağıda belirtilmiştir:

Başvurular 23 Temmuz – 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır. “Ziraat Teknoloji-Uzman Yardımcısı Başvuru Formu” aday tarafından noksansız olarak doldurulacak ve adayın son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafı taranarak Başvuru Sistemi’ne eklenecektir. Fotoğrafı bulunmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

Uzman Yardımcısı unvanı için 5 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 10:00’da yapılacak olan sınava başvuracak adaylar, sınav maliyeti olarak 120 TL sınav ücreti ödeyecektir.

Ödeme işlemi, sınav başvurusu esnasında ÜNİVERSİTE’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile gerçekleştirilecektir. Başka kanallardan ödeme kabul edilmeyecektir.

Sınav başvuruları sadece internet aracılığıyla kabul edilecek olup, şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Genel Hususlar

Adaylarda Aranan Şartlar

Ödeme ve Başvuru Süreci

Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilecek Hususlar:

Formdaki alanların doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Formda beyan edilen özgeçmiş bilgilerinin sınav başvuru koşullarına uymaması halinde başvuru kabul edilmeyecektir.

İşe alım sürecinin herhangi bir aşamasında aranan nitelikleri taşımadığı veya gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Yanlış bilgi veren veya bazı bilgileri gizlediği tespit edilen aday, bundan doğacak sorumlulukları kabul etmiş sayılır ve gerçek dışı beyanla işe alımdan dolayı Şirket’in uğrayabileceği her türlü zarardan sorumlu olur.

Kamu Bankaları Personel Alımı İlanları

Vakıfbank Personel Alımı

Halkbank Personel Alımı

Ziraat Bankası Sınav Süreci

Ziraat Bankası personel alımı için başvuruları kabul edilen adaylar İstanbul’da sınava girecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar sınav yeri ve saatini bildiren “Sınav Giriş Belgesi”ni 31 Ağustos 2020 Pazartesi gününden itibaren Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet adresinden başvuru sistemine giriş yaparak alabileceklerdir. Sınav Giriş Belgesi posta ile gönderilmeyecektir.

Yazılı Sınav

Yazılı sınav, İstanbul’da 5 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 10:00 ’da başlayacak olup, çoktan seçmeli test şeklinde yapılacaktır.

Tüm adayların sınava gelirken yanlarında Sınav Giriş Belgeleri ile birlikte fotoğraflı resmi kimlik belgesi (soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi veya süresi geçerli pasaport) getirmeleri gerekmektedir. Bunların dışındaki belgeler (mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Sınav giriş belgesi veya fotoğraflı kimlik belgesi yanında olmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır.

Adayların sınav merkezine, kağıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera, kulaklık, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth, elektronik sözlük, iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; her türlü kesici ve delici alet, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler; içecek (su hariç) ve yiyecek vb. gıda maddeleri ile girmeleri kesinlikle yasaktır.

Sınava 15 dakikadan fazla geç kalan adaylar sınava alınmayacaktır.

Sınav Süresi: 150 dakika

Soru Sayısı : 125 adet

Sınav Konuları

Ziraat Bankası personel alımı için İstanbul’da yapılacak olan sınava girmeye hak kazanan adaylara genel yetenek, genel kültür, ingilizce ve alan bilgisi konularında toplamda yüz yirmi beş (125) soru sorulacaktır.

Genel Yetenek :25 soru

Genel Kültür :25 soru

İngilizce :25 soru

Alan Bilgisi :50 soru

Sınav Süreci

Ortak Alan: 20 Soru (Matematik I-II, Fizik I-II, Lineer Cebir, Diferansiyel Denklemler, Mühendislik Etiği, Ticari Aritmetik) Uzmanlık Alanı: 30 Soru (Yazılım Müh. / İş Analisti / Altyapı Sistem Müh. uzmanlık alanına göre farklılaşacaktır.)

Yazılı sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itiraz, Anadolu Üniversitesi sınav hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen “Sınav İtiraz Formu” doldurularak, 9 Eylül 2020 tarihine kadar sayfada yer alan süreç takip edilerek yapılabilecektir.

Banka Sınavları
Banka Sınavları 2023
Bankacılık Sınavları
Banka Sınavları Ne Zaman
Banka Sınavları 2024

gibi soruların cevaplarını sitemizden ve mobil uygulamalarımızdan öğrenebilirsiniz

 

Bu gönderiye oy verin!
ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.