enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İş Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı 2020

İş Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı 2020

İş Bankası personel alımı için ilan yayınladı. İş Bankası 2020 yılı itibariyle yurt içi, yurt dışında mevcut şubeleri ve yeni açılan şubelerinde istihdam etmek üzere banka personeli alımı için bir çok ilan yayınlamaktadır. İş Bankası personel alımı için resmi sitesi üzerinden yayınladığı ilanda yurt içi ve yurt dışında görevlendirmek üzere müfettiş yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu.

İş Bankası personel alımı 2020 yılı itibariyle hangi aşamalar sonucunda neticeleniyor? İş Bankası müfettiş yardımcı alımı için başvuru yapan adaylar üç aşamadan geçirilecekler.

 1. Türkçe Yeterlilik Sınavı (Dil bilgisi, kompozisyon yazma ve yazılı ifade yetkinliklerini ölçmektedir.) Genel Yetenek Sınavı (Sayısal ve sözel yeteneği ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır.)
 2. Değerlendirme Merkezi (İş hayatını örnekleyen uygulamalarla yetkinlik ve davranışların incelenmesini sağlayan değerlendirme yöntemidir.)
 3. Panel Mülakat (Üst düzey yöneticilerimizle gerçekleştirilen görüşmedir.)

İş Bankası Personel Alımı Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak,
 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ve detayları tabloda​ yer alan bölümlerinden mezun olmak,
 • İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek ve tabloda yer alan sertifikalardan birine sahip olmak,

  İş Bankası Sınav şartları

   

Teftiş Kurulu’nda 3 yılı tamamlayan Müfettiş Yardımcıları, katılacakları ön yeterlik sınavında başarılı olmaları ve genel çalışma performanslarının olumlu bulunması halinde Kıdemli Müfettiş Yardımcısı unvanını alırlar.
Teftiş Kurulu’nda 4,5 yılını dolduran Kıdemli Müfettiş Yardımcıları, 6 ay süreyle Bankanın yurt içi ya da yurtdışı şubelerinde ya da Genel Müdürlük Bölümlerinde yöneticilik stajı yaparlar.
5. yılın sonu olan staj bitiminde yapılan yeterlik sınavında başarılı olan ve çalışma performansı itibarıyla görevine devam etmesi uygun bulunan Kurul üyeleri Müfettiş olarak görevlerini sürdürürler ve Banka tarafından uygun görülen bir süre sonunda yönetici kadrolarına atanırlar.

Ücret ve Yan Hakların Neler Olacak?

Bankamız çalışanlarının parasal ve sosyal hakları, BASİSEN ile Türkiye İş Bankası A.Ş. arasında 2 yılda bir düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi ile piyasa ve günün şartlarına göre belirlenir. Ücretler hesaplanırken, Toplu İş Sözleşmesinde belirlenen dönemlerde ekonomik koşullar göz önünde bulundurulur.
Çalışanlarımızın sosyal güvenlikleri, “Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Emekli Sandığı Vakfı” ve “Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı” tarafından sağlanmaktadır. Çalışanlarımıza Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı tarafından ilave emekli ikramiyesi ve ikinci bir maaş alma imkanı sunulmaktadır.​

Ücret Paketi

Çalışanlarımıza aylık ücretlerinin yanı sıra yılda 4 maaş tutarında ikramiye verilir. Genel Kurul tarafından Bankamızın bir önceki yıl performansı ölçüsünde belirlenen oranda yılda 1 kez kar payı ödemesi yapılır.
Bankamızda eğitim ve sürekli gelişim çalışma hayatının vazgeçilemeyecek bir parçası olarak kabul edilen değerler arasında bulunmaktadır. Bu kapsamda Bankamızca belirlenen sınavlarda başarı sağlayan çalışanlarımıza İngilizce, Almanca ve Fransızca dilleri için yabancı dil tazminatı ödenir. Uzmanlık kadrosunda görevlendirilen mensuplarımıza uzmanlık tazminatı, tam gün çalışan avukat, mimar, mühendis ve Bilgi Teknolojileri Bölümlerinde görev yapan çalışanlarımıza görev tazminatı ödenmektedir. Bankamızda çalışan müfettiş yardımcılarına, yukarıda belirtilen ödemelerin yanı sıra ikamet adresinde ya da ikamet adresi dışında bulunma durumlarına göre ayrıca gündelik verilmektedir.
Söz konusu ödemelere ilave olarak; çalışanlarımıza bulundukları görevin gerektirdiği Kasa Tazminatı, Ortak Servis Merkezi Tazminatı ve Çağrı Merkezi Tazminatı gibi tazminatlar ödenmektedir.​

Performans Ödenekleri

Çalışan performansına önem veren Bankamız, çalışanların bireysel performansı doğrultusunda yüksek verimlilik ödeneği, ürün bazlı satış primleri ve yönetici primi gibi uygulamaları bünyesinde barındırmaktadır.

Yurt Dışı Görevlendirme

Çalışanlarımız, Bankamız ihtiyaçları çerçevesinde yurt dışı şubelerimizde görevlendirilirler. Yurt dışı şubelerimizde görevlendirilen çalışanlarımız, bulundukları ülkenin koşullarına uygun ücrete tabi olmaktadır.

Sosyal Yardımlar

Bankamız çalışanları, sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya ve kendilerine daha yüksek bir iş ve yaşam standardı sağlamaya yönelik sosyal haklardan da yararlanmaktadır. Bu kapsamda; çalışanlarımıza sağlık yardımı, öğle yemeği, servis, çocuk zammı, evlilik, doğum ve doğal afet yardımı yapılmaktadır.

İzin Uygulaması

Bankamız, 1-5 yıl (5 yıl dâhil) çalışanlar için 15 iş günü, 6-10 yıl (10 yıl dâhil) çalışanlar için 18 iş günü, 10 yıldan fazla çalışanlar için 23 iş günü izin imkânı ile birlikte hastalık, evlilik, ölüm, doğum ve süt izni gibi izin haklarını çalışanlarına sunmaktadır.

Başvuru sayfası 

Yorumlar