enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı 2021 – Güncel İlan

Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı 2021 – Güncel İlan

Kırıkkale Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda en az lise mezunu çok sayıda sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Kırıkkale Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yedi (7) farklı kadroda toplamda yüz otuz iki (132) sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağına yer verilmiştir. Kırıkkale Üniversitesi sağlık personeli alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru adresi, başvuru tarihi ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Diğer İlgili İlanlar

Hangi Kadrolarda Sağlık Personeli Alımı Yapılacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Kırıkkale Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yüz iki (102) hemşire, sekiz (8) ebe, bir (1) diyetisyen, yedi (7) röntgen teknisyeni, dört (4) laborant, sekiz (8) diğer sağlık personeli olmak üzere toplamda yüz otuz iki (132) sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı
Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı

Başvuru Şartları

Kırıkkale Üniversitesi sağlık personeli alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır. Özel başvuru şartları yukarıdaki tabloda yer almaktadır.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen Genel Şartları taşımak.
 • Nöbet usulü veya gece çalışmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak.
 • Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Lisans mezunları için; 2020 KPSS (B) Grubu KPSS P3 puanına sahip olmak.
 • Ön Lisans mezunları için; 2020 KPSS (B) Grubu KPSS P93 puanına sahip olmak.
 • Ortaöğretim Mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS P94 puanına sahip olmak.
 • Başvurulacak unvan için “Aranan Nitelikler” başlığı altında belirtilen şartları sağlamak.
 • Sıralamaya esas olan, KPSS puanlarının eşit olması halinde; adaylardan mezuniyet notu yüksek olan, mezuniyet notunun eşit olması halinde ise mezuniyet tarihi eski olan, mezuniyet tarihinin de aynı olması halinde, yaşı büyük olandan başlanarak sıralama yapılacaktır.
 • Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu ilandaki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilmek üzere başvuru yapanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasında (*) ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1’inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında (**) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1’inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan hüküm: “…Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.”
 • Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1’inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümler: “…Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.
 • Sözleşmesini;
 • Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan,
 • Öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen ve ekli 4 sayılı cetvelde yer alan unvanlara ilişkin pozisyonlara Ek 4’üncü madde çerçevesinde atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlardan,
 • Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az 1 (bir) yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3’üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, 1 (bir) yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.”

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Başvuru dilekçesi (Dilekçe örneği başvuru platformunda mevcuttur.)
 • KPSS Sınav Sonuç Belgesi (Doğrulama kodu bulunması zorunludur.)
 • Öğrenim Belgesi (e-Devlet üzerinden alınan belgeler geçerli kabul edilecektir.)
 • Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı
 • Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi
 • Fotoğraf
 • “Aranan Nitelikler” başlığı altında istenilen Sertifika/Belgelerin üzerinde tarihinin olması veya ilave bir yazı ile belgelendirilmesi zorunlu olup, ilanın başvuru süresi içerisinde alınan sertifika/belgeler geçerli kabul edilmeyecektir.
 • İstenilen belgelerin, elektronik başvuru platformunda her belge için belirlenmiş alana yüklenmesi ve çoklu belge yüklemeyi gerektiren alanlara, PDF dosyalarının birleştirmesi suretiyle yüklenmesi gerekmektedir.

Başvuru Adresi ve Tarihi

Kırıkkale Üniversitesi sağlık personeli alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar 26/0/2021 – 08/09/2021 tarihleri arasında başvurular www.pdbilan.kku.edu.tr adresinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen ve posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.