enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

SGK Memur Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

SGK Memur Alımı 2021 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) taşra teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda memur alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda SGK taşra teşkilatı istihdam etmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında giriş sınavı ile sosyal güvenlik denetmen yardımcısı  kadrosunda toplamda elli (50) adet memur, personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. SGK memur, personel alımı başvuru adresi, başvuru tarihi, sınav konuları ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) memur alımı için başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan genel ve özel başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan genel şartları taşımak.
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.
  • Tablo-1’de belirtilen KPSS puan türünde belirlenen taban puan ve üzeri puan almış olmak.
  • Süresi içinde başvuru yapmış olmak.
SGK Memur Alımı 2021
SGK Memur Alımı 2021

SGK Memur Alımı Başvuru Adresi ve Tarihi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) memur alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar 24/05/2021 – 04/06/2021 tarihleri arasında E-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav) adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

SGK Sınav Tarihi ve Konuları

SGK memur alımı sınavı çoktan seçmeli test usulü ile 03 Temmuz 2021 tarihinde Saat: 10.00’da Ankara’da yapılacak olup sınava girmeye hak kazanan adayların sınav yerleri Kurumun internet (www.sgk.gov.tr) adresinden ilan edilecektir.

  • Yazılı sınavda başarılı sayılabilmek için en az yetmiş puan almak gerekir.
  • Sınav sonuçları, Kurumun internet sayfasında sınav tarihinden itibaren en geç otuz gün içerisinde ilan edilir.
  • Yazılı sınavda başarılı olanlardan en yüksek puan alan adaylardan başlanarak, atama yapılacak kadronun dört katına kadar Tablo 1’ de belirtilen sayıda aday sözlü sınava çağrılır. (Son sıradaki adayla eşit puana sahip olanlar dâhil).
SGK Memur Alımı 2021
SGK Memur Alımı 2021

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Diğer İlgili İlanlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.