enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı 2022 – Güncel İlan

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı 2022 – Güncel İlan

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda en az lise mezunu çok sayıda sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde görevlendirmek üzere beş (5) farklı kadroda toplamda altmış yedi (67) sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağına yer verişmiştir. Başvuru şartları, başvuru adresi, kadro dağılımı ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Diğer İlgili İlanlar

Hangi Kadrolarda Sağlık Personeli Alımı Yapılacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere elli üç (53) hemşire, üç (3) biyolog, altı (6) sağlık teknikeri, beş (5) röntgen teknisyeni olmak üzere toplamda almış yedi (67) sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Başvuru Şartları Neler?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi sağlık personeli alımı için başvuru yapacak adayların tabloda yer alan özel ve genel başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı 2021
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı 2021

Genel Başvuru Şartları

 • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
 • 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puanları esas alınacaktır.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.
 • Başvuru bitim tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması.
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.
 • Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Başvuru Sayfası

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi sağlık personeli alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar 10/04/2021 – 26/04/2021 tarihleri arasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfası www.cumhuriyet.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek) Daire Başkanlıkları (A) Binası giriş katında bulunan belge teslim bürosuna şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta, Fax ve internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi sağlık personeli alımı başvuru belgeleri yukarıda yer alan adrese şahsen teslim edilmesi gerekmetedir.

 • Başvuru formu (Bilgisayar ortamında doldurulacaktır)
 • Öğrenim belgesi (Barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilmektedir)
 • 2020 KPSS sonuç belgesi
 • Çalışma niteliği aranan unvanlara başvuran adaylar için, Çalışma belgesi, çalıştığı unvanı ve tarihleri belirten ıslak imzalı ve mühürlü olarak alınacaktır.
 • Çalışma niteliği aranan unvanlara başvuran adaylar için, Sigorta döküm cetvelinde meslek kodunun aranılan nitelikteki unvana göre yatırılmış olması gerekmektedir. (Sigorta Döküm Cetveli Barkodlu E-devlet çıktısı kabul edilecektir)

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.