MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Personel Alımı Yapacak

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bünyesinde bulunan personel açığını gidermek amacıyla 20 adet ( Yirmi ) Uzman Yardımcısı alacağını açıkladı. TÜİK işçi alımıyla ilgili detaylar haberimizde.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Personel Alımı Yapacak

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bünyesinde bulunan personel açığını gidermek amacıyla 20 adet ( Yirmi ) Uzman Yardımcısı alacağını açıkladı. TÜİK işçi alımıyla ilgili detaylar haberimizde.

TÜİK alacağı personellerin aşağıdaki alanlardan herhangi birinden mezun olması şartı arayacak. Aşağıda yer alan LİSANS programlarından herhangi birini bitiren adaylar başvuruda bulunabilecek. Her alan için ayrı kontenjan ayrılacak. Aşağıdaki tabloda alınacak personeller için şart koşulan bölümler ve kontenjan miktarları yer alıyor.

ÖĞRENİM DALI (LİSANS)KPSS PUAN TÜRÜSAYI
Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkilerKPSSP 341
Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Bilimleri, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik MühendisliğiKPSSP 17
İktisat, İşletme, MaliyeKPSSP 24
İstatistik, Ekonometri, Matematik, Endüstri MühendisliğiKPSSP 28
TOPLAM20

80 KPSS ŞARTI İLE ALIM GERÇEKLEŞTİRİLECEK

TÜİK yayımladığı son ilanında 20 adet Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alacağını bildirdi. Alım ilanına göre adaylarda KPSS şartı aranacak ve KPSS P34, KPSS P1, VE KPSS P2 puan türlerinden alım gerçekleştirecek. Başvuruda bulunacak adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS sınavından en az 80 puan almış olması gerekecek.

TÜİK ADAYLAR İÇİN YDS ŞARTI DA ARAYACAK

TÜİK yapacağı alımda KPSS puan şartının yanında YDS puan şartı da arayacak. YDS sınavından İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden herhangi birinden 60 veya üzeri puan alan adaylar başvuruda bulunabilecek. YDS puanı bulunmayan adayların başvuruları reddedilecek.

BAŞVURUDA BULUNAN ADAYLAR GİRİŞ SINAVINA GİRECEK

Giriş sınavını kazanan adaylar için başvuru sonrası ayrı bir duyuru gerçekleştirilecek. Sınava girmeyi hak kazanan adaylar için sınav yeri ve tarihi mesajı gönderilecek. Giriş sınavları tabloda yer alan her bölüm için ayrı ayrı belirlenecek. Sınav yazılı değil sözlü olarak gerçekleştirilecek. Puan ve sınav konuları aşağıda yer alan tablodaki gibi olacak.

Değerlendirme KriteriPuan
Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi50
Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü10
Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu10
Özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık10
Genel yetenek ve genel kültür10
Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı10

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLAYIP 9 GÜN SONRA SONA ERECEK

Yukarıda belirtilen KPSS puan türlerinden 80 puanı olan adaylar 11/10/2023 (09:00) – 20/10/2023 (18:00) tarihleri arasında E- Devlet üzerinden veya Kariyer Kapısı üzerinden başvuruda bulunabilecek. Başvuracak adayların giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

Başvuru Başlangıç TarihiBaşvuru Bitiş TarihiBaşvuru Adresi
11/10/2023 (09:00)20/10/2023 (18:00)https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr
Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.