enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yıldız Teknik Üniversitesi Personel Alımı 2021 – İş Başvuru Formu

Yıldız Teknik Üniversitesi Personel Alımı 2021 – İş Başvuru Formu

Yıldız Teknik Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu farklı kadrolarda çok sayıda erkek/kadın sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere iki farklı kadroda toplamda elli (50) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) sözleşmeli personel alımı için adaylarda aranan başvuru şartları, kadro dağılımı, iş başvuru formu ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

YTÜ Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere on beş (15) koruma ve güvenlik görevlisi, otuz beş (35) temizlik personeli olmak üzere toplamda elli (50) sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aramaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları sağlıyor olmak.
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.
 • Üniversitemizin tüm yerleşkelerindeki iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Görev tanımında belirtilen görevin devamlı yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak. (Görev tanımlarına www.prs.yildiz.edu.tr web adresinden ulaşılabilir. )
Yıldız Teknik Üniversitesi Personel Alımı 2021

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Sözleşmeli Personel İş Başvuru Formu www.prs.yildiz.edu.tr web adresinden temin edilebilecektir.
 • Mezun Belgesi E-Devlet üzerinden alınacak karekodlu çıktı.
 • 2020 KPSS (B) Sonuç Belgesi Belgede “Sonuç Belgesi” kontrol kodunun bulunması gerekmektedir.
 • Hizmet Döküm Belgesi E-Devlet üzerinden SGK Tescil ve Hizmet Dökümü/ barkodlu belge oluştur butonu kullanılarak oluşturulan detaylı Hizmet Belgesi.
 • Özel Güvenlik Kimlik Kartı – Kimlik kartı fotokopisi. (Atanmaya hak kazanan adaylardan aslını ibraz etmeleri istenecektir.) Boy/Kilo Gösterir Belge- Herhangi bir sağlık kuruluşundan alınacaktır.
Yıldız Teknik Üniversitesi Personel Alımı 2021

YTÜ Personel Alımı Başvuru Formu

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 03.11.2021 – 17.11.2021 tarihleri arasında Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvurularını yapmaları gerekmektedir.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.