İBB İşçi Alımı – Başvuru Sayfası

İBB İşçi Alımı – Başvuru Sayfası
02.04.2020
308
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda çok sayıda daimi işçi ve personel alımı yapılacağını duyurdu. İBB resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanda en KPSS şartsız en az teknik lise, meslek lisesi mezunu veya üniversitelerin elektrik – elektronik, otomotiv, motor, bilişim teknolojileri, bilgisayar, raylı sistemler, mekatronik, otomasyon, makine bölümlerinden mezun adaylar arasından tren sürücüsü, lisans mezunu istasyon amiri kadrolarında işçi ve personel alımı yapılacağına yer verilmiştir. İBB işçi ve personel alımı için açılan bir diğer ilan ise genel başvuru bölümüdür. Bu bölümden tüm meslek dallarından vatandaşların başvuruları kabul edilmektedir. İBB personel ve işçi alımı için aşağıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını 15/11/2020 tarihine kadar İBB kariyer sayfası üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. İBB işçi ve personel alımı için başvurular İBB kariyer sayfası üzerinden yapılacak olup harici başvurular kabul edilmemektedir. İBB personel ve işçi alımı başvuru şartları, başvuru sayfası ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

İBB İşçi Alımı

İBB Hangi Kadrolarda İşçi ve Personel Alımı Yapıyor?

İBB kariyer sayfası üzerinden yayınlanan ilanda tren sürücüsü, istasyon amiri ve genel başvurular olmak üzere farklı meslek dallarında işçi ve personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İBB İşçi ve Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Tren Sürücüsü Başvuru Barihi: 15/11/2020

İstasyon Amiri Başvuru Tarihi: 15/11/2020

Genel Başvuru Tarihleri: 31/12/2021

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İBB işçi ve personel alımı için başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını https://kariyer.ibb.istanbul/ adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir. İBB kariyer sayfasına girdikten sonra açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan giriş yap/kayıt ol bölümünden giriş yapmanız gerekmektedir. Şayet daha önce kayıt yaptırmadıysanız öncelikle bu bölümden kayıt olmanız gerekmektedir.

İBB İşçi Alımı

Kayıt işleminin ardından İBB işçi ve personel alımı için yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapmanız için ikinci olarak yine İBB kariyer sayfasının üst kısmında yer alan özgeçmişim bölümüne tıklayarak açılan bu sayfada sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak özgeçniş oluşturmanız gerekmektedir. İBB işçi ve personel alımı başvuru sayfasında yer alan özgeçmiş bölümünde sizden genel, iletişim, eğitim, iş deneyimi, yabancı dil, sertifika, yetenekler, referans, ek belge olmak üzere toplamda dokuz bölümden oluşan bilgiler istenmektedir. Sizlerden istenilen bu bilgileri ne kadar eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz sizleri bir adım öne çıkaracaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra başvuru yapmak istediğiniz İBB işçi ve personel alımı ilanlarına başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

İBB Personel Alımı

İBB Güncel İş İlanları

Tren Şoförü Başvuru Şartları

En az Teknik Lise / Meslek Lisesi mezunu veya Üniversitelerin Elektrik – Elektronik, Otomotiv, Motor, Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar, Raylı Sistemler, Mekatronik, Otomasyon, Makine bölümlerinden mezun,

Vardiyalı çalışma konusunda herhangi bir engeli olmayan,

En az B sınıfı ehliyeti ve Psikoteknik belgesi olan,

Hizmet kültürü gelişmiş, misafir memnuniyetine önem veren,

Problem çözme ve planlama becerilerine güvenen,

Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,

İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,

Tren Sürücüsü” alımı yapılacaktır.

Bu özelliklere sahip, İstanbul’u çok seven çalışma arkadaşları aramaktayız.

İş Tanımı

Belirlenen hareket planına uygun olarak metro, tramvay, vb. kent içi raylı sistem ulaşım araçlarını kullanmak ve ulaşımın devamlılığını sağlamak.

İstasyon Amiri Başvuru Şartları

Lisans mezunu,

Müşteri – misafir ilişkilerine dayalı pozisyonlarda deneyimli,

Ekip yönetimi deneyimi olan,

Şikayet, memnuniyet yönetimi çalışmalarına dahil olmuş,

İnsan ilişkilerine güvenen, hizmet kültürü gelişmiş, çözüm odaklı bir anlayışa sahip olan,

Vardiyalı çalışma konusunda herhangi bir engeli olmayan,

MS Office programlarını aktif kullanabilen,

Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,

İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,

“İstasyon Amiri” alımı yapılacaktır.

Bu özelliklere sahip, İstanbul’u çok seven çalışma arkadaşları aramaktayız.

İş Tanımı

Metro istasyonlarında sunulan hizmetlerin takibi, koordinasyonun sağlanması,

Yolcu ilişkilerinin yönetimi, yolculardan gelen istek ve taleplerin cevaplandırılması,

Arıza durumlarında ilgili birimlere iş yönlendirmelerinin yapılması,

Genel Başvuru

Genel başvuru niteliğinde düzenlenmiş bu ilanımıza yapacağınız başvurunuz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakleri’nde oluşabilecek tüm pozisyonlarımız için değerlendirmeye alınacak ve uygun olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Özgeçmişinizi eksiksiz şekilde doldurmanız ve güncellemeniz, tecrübelerinize ve yetkinliklerinize uygun iş fırsatlarımız konusunda size daha kolay ulaşmamızı sağlayacaktır.

YORUMLAR