MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

KMÜ Personel Alımı 2022 – Başvuru Formu ve Şartları

KMÜ Personel Alımı 2022 – Başvuru Formu ve Şartları

Kahramanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu farklı kadrolarda çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda KMÜ kendi bünyesinde istihdam etmek üzere iki (2) farklı kadroda en az lise mezunu toplamda yirmi beş (25) personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

KMÜ personel alımı için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu, kadro dağılımı ve diğer tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

KMÜ Personel Alımı 2022

KMÜ Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilanda KMÜ kendi bünyesinde istihdam etmek üzere iki (2) farklı kadroda en az lise mezunu toplamda yirmi beş (25) personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi (20 Kişi)
 • Destek Personeli (5 Kişi)

Diğer İlgili İlanlar

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Neler?

KMÜ personel alımı için başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Askerliğini yapmış olmak. (erkek adaylar için)
 • 18 yaşını doldurmuş olup 01 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olmak,
 • Başvuracak adayların Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1. maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
 • Kamu görevinden ihraç edilenler başvuru yapamayacaklardır.

Özel Başvuru Şartları

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Pozisyonuna başvuracak adaylarda;

 • Güvenlik, Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenliği ve Asayişin Sağlanması veya Özel Güvenlik ve Koruma ön lisans programının birinden mezun olmak,
 • İlk başvuruda ilana son başvuru tarihi itibariyle, atanmaya hak kazanan adaylar için ise evrak teslimi için belirlenen tarih itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,
 • 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu maddesinde yer alan şartları taşımak.
 • Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel engeli, şaşılık, görme engeli, yürüme engeli, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik, yüz çehresinde dikkat çeken sabit iz ve benzeri engelleri bulunmamak.
 • Erkek adaylar için 170 cm kadın adaylar için 165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’ten fazla 13’ten az olmaması. (Örneğin 70+15=85’ten fazla, 70-13=57’den az olmaması gerekmektedir.)
 • Vücutta görünecek şekilde dövmesi bulunmamak.

2- Destek Personeli Pozisyonuna (Temizlik Hizmetleri) başvuracak adaylarda;

 • Ortaöğretim (Lise ve Dengi) Mezunu olmak.
 • Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engeli bulunmamak.
 • İhtiyaç halinde vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

KMÜ Personel Alımı 2022

KMÜ Personel Alımı Başvuru Formu

KMÜ personel alımı için yukarıda yer alan başvuru şartlarını taşıyan adayların 05/01/2022 – 17/01/2022 tarihleri arasında Üniversitenin resmi internet sitesi https://kmu.edu.tr web sayfasında yer alan duyurular bölümünden elektronik ortamda başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuruda kimlik, e-Devlet Kapısından da alınabilecek mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, yabancı dil belgesi, SGK tescil ve hizmet dökümü ve ilave belgeleri sisteme okunaklı şekilde yüklenmesi gerekmektedir. Şahsen veya posta/kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Renault fiyat listesi Fiat fiyat listesi