MemurİşçiPersonelKamuMaaşMaaşlarıPersonel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 24 Daimi İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yayımlanan işçi alım ilanına göre bünyede bulunan işçi açığını kapatmak için 24 daimi işçi alımı yapılacak. Başvurular 23.10.2023-27.10.2023 tarihleri arasında yapılacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 24 Daimi İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yayımlanan işçi alım ilanına göre bünyede bulunan işçi açığını kapatmak için 24 daimi işçi alımı yapılacak. Başvurular 23.10.2023-27.10.2023 tarihleri arasında yapılacak.

Başvurular Sadece İŞKUR Üzerinden Yapılacak

Başvurular sadece 23.10.2023-27.10.2023 tarihleri arasında İŞKUR internet adresi üzerinden yapılacak. Adaylar TCDD tarafından paylaşılan iş ilanlarından sadece 1 tanesine başvuruda bulunabilecek. Ayrıca başvuruda bulunan adayın ilgili iş kolu için istenilen okul bölümlerinden birinden mezun olması istenecek.

AdayGereken Belgeler
Tüm Adaylar
  1. Öğrenim Belgesi (Diploma fotokopisi)
  2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  3. TC Kimlik numarasının yazılı olduğu Adli Sicil Kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr web adresinden alınacak, Adli Sicil Kaydı bulunanların Adli Sicil Kaydı ile ilgili Mahkeme Kararı istenecektir.)
  4. Askerlik Durum Belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir)
  5. KPSS Sonuç Belgesi (03.11.2022 açıklama tarihli)
  6. İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)
  7. Başvuru Formu
Kaynakçı Adayları“Çelik Kaynakçısı (Seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi (11UY0010-3)” veya “Otomotiv Sac ve Gövde Kaynakçısı (Seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi (12UY0053-3)” belgesi istenecektir.

Sadece Erkek İşçi Alınacak

Başvuru şartları sayfasında yer alan başlığın detaylarına göre sadece 18-35 yaş arası ve sadece erkek adaylar başvuruda bulunabilecek. Kadın işçi alımı yapılmamasının sebebi ise mevcut iş ilanındaki iş modellerinin ağır ve tehlikeli olması olarak açıklanmış durumda.

Başvurusu Kabul Edilen Adaylar Sözlü Sınava Tabi Tutulacak

Başvurusu onaylanan adaylar için sözlü sınav yapılacak. Başvuru sonrası şartları karşılayan adaylar için sözlü sınav uygulanacak. Sınav sözlü olarak yüz yüze yapılacak. Başvuru listesinde olup sınava uygunluğu bulunan adayların sözlü sınav öncesi gerekli belgeleri (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) adresine iletmesi gerecek.

İşçilerin Deneme Süresi 4 Ay, Nakil İstek Süresi İse Tam 5 Yıl

Tüm aşamaları tamamlayan adayların işe başladığı tarihten itibaren 4 ay boyunca deneme süresi başlayacak. 4 ay içinde herhangi bir olumsuzluğa neden olmayan işçiler deneme süresinden çıkmış sayılacak. Ayrıca işe başlayan işçilerin 5 yıl boyunca nakil isteği alınmayacak. Başka bir ile nakil isteyen adaylar 5 yıl boyunca beklemek durumunda kalacak.

ADAYLARIN BAŞVURU YAPABİLECEKLERİ OKUL PROGRAMLARI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) işçi alımı için başvuruda bulunacak adaylar, belirli unvanlara sahip olmaları gereken eğitim düzeyi ve programlarına dikkat etmelidir. İşkur aracılığıyla başvuru yapacak adayların aşağıdaki tabloya göz atmaları önemlidir:

24 İŞÇİ ALIMI İŞYERİ DAĞILIM TABLOSU

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), toplamda 24 işçi alımı gerçekleştirecektir. İşyeri dağılım tablosuna göre, aşağıdaki unvanlar için belirli işyerlerinde önlisans düzeyinde eğitim almış adaylar işe alınacaktır:

Bu gönderiye oy verin!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.