enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İŞKUR Giriş ve İŞKUR Kayıt İşlemleri – İŞKUR İş İlanlarına Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR Giriş ve İŞKUR Kayıt İşlemleri – İŞKUR İş İlanlarına Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR giriş işlemi ile binlerce iş ilanlarına kolayca başvuru yapabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kurulduğu günden itibaren işçi ve iş verini bir araya getirerek yüzbinlerce vatandaşımıza istihdam kapısı açmıştır. Bizde bu yazımızda iş arayan vatandaşlarımıza İŞKUR iş ilanlarına başvurular nasıl yapılır bunları anlatmaya çalışacağız. İŞKUR üzerinden özel şirketlerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları da iş ilanları yayınlanmaktadırlar. Konunun daha anlaşır olması için söyle özetleyelim. İŞKUR üzerinden Bakanlıklar, Belediyeler, Üniversiteler ve aklınıza gelen tüm kamu kurumları bünyelerinde ihtiyaç duyulan kadrolarda memur, personel ve kadrolu işçi alımı ilanları da İŞKUR üzerinden yayınlanmaktadır.

İŞKUR üzerinden yayınlanan memur, personel, kadrolu işçi alımı ilanlarına başvuru yapabilmeniz için öncelikle İŞKUR’a kayıt olmanız gerekmektedir. İŞKUR kayıt işleminin ardından İŞKUR iş arayan girişi bölümünden T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizi girerek size uygun tüm ilanlara kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz. Peki İŞKUR’a nasıl kayıt olunur? İŞKUR giriş işlemi ardından başvurular nasıl yapılır? Tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

İŞKUR Kayıt

Yazımızın giriş bölümünde belirttiğimiz gibi İŞKUR üzerinden yayınlanan memur, personel ve kadrolu işçi alımı ilanlarına başvuru yapabilmeniz için öncelikle İŞKUR’a kayıt olmanız gerekmektedir. İŞKUR kayıt işlemi maddeler halinde görselleri ile yazımızın devamında yer almaktadır.

1) İŞKUR kayıt işlemi için öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/ bu linke tıklayınız.

2) Vermiş olduğumuz linke tıkladıktan sonra açılan sayfanın sol tarafından yer alan iş arayan bölümünde yer alan üye ol butonuna tıklayınız.

İŞKUR Kayıt

3) İŞKUR üye ol bölümüne tıkladıktan sonra üyelik sözleşmesi sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan bu sayfada üyelik sözleşmesi maddeleri yer almaktadır. Sayfanın alt kısmında yer alan onaylıyorum butonuna tıklamanız gerekmektedir.

İŞKUR Kayıt

4) Onaylıyorum butonuna tıkladıktan sonra kimlik bilgilerinizin istendiği sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfa üzerinden sizden T.C. Kimlik no, ad, soyad, baba adı, doğum tarihi gibi bilgiler istenmektedir. İstenilen bu bilgileri dikkatli ve hatasız bir şekilde doldurmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra aşağıda yer alan 4 basamaklı güvenlik kodunu girdikten sonra sayfanın en altında sol tarafta yer alan okudum, onaylıyorum kutucuğuna tik koyup ileri bölümüne tıklayınız.

İŞKUR Kayıt

5) İleri butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfa üzerinde sizlerden yaşadığınız yerle ilgili yani ikametgah, telefon numaranızı, e-posta adresiniz gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra sayfanın alt kısmında sizlerden 6 haneli şifre belirlemeniz istenecektir. Şifrenizi ve güvenlik sorunuzu oluşturduktan sonra sayfanın en altında yer alan üyeliği oluştur ve devam et butonuna tıklayınız.

İŞKUR Kayıt
İŞKUR Kayıt

6) Bu işlemlerin ardından son olarak profil sayfanıza ulaşacaksınız. Bu sayfa üzerinde yer alan askerlik durumunuzu ve öğrenim bilgilerinizi ve mesleki bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından İŞKUR kayıt işleminiz başarı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

İŞKUR Kayıt Belgesi Nasıl Alınır?

Sizlere yazımızın bu bölümünde İŞUR’a gitmeden İŞKUR kayıt belgesi nasıl alınır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. İŞKUR kayıt belgesi kurumlar tarafından istenilen bir belge oluğu için başvuru yapacak adayların bu belgeyi temin etmesi gerekmektedir. İŞKUR kayıt belgesini İŞKUR’a gitmeden e devlet üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz. Yazımızın devamında belgeyi nasıl alacağınıza detaylıca yer verdik.

1) İŞKUR kayıt belgesini İŞKUR’a gitmeden e-devlet resmi sitesi https://www.turkiye.gov.tr/ üzerinden giriş yapınız.

2) Ardından açılan sayfa üzerde yer alan arama bölümüne İŞKUR kayıt belgesi yazınız. Bu işlemin arıdan aranılan belgenin ibaresi çıkacaktır. Bu yazıya tıklayarak İŞKUR kayıt belgenizin yer aldığı sayfaya ulamış olacaksınız. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan yazdır bölümüne tıklayarak belgenizi alabilirsiniz.

İŞKUR Kayıt Belgesi
İŞKUR Kayıt Belgesi

İŞKUR İş Arayan Girişi

Yazımızın yer verdiğimiz İŞKUR kayıt işlemini yapan tüm vatandaşlarımızın İŞKUR iş arayan girişi yaparak yayınlanan iş ilanlarına kolaylıkla başvurularını yapabilirler. Peki İŞKUR iş yarayan girişi işlemi nasıl yapılıyor?

1) İŞKUR iş arayan girişi yapabilmek için öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/ bu linke tıklayınız.

İŞKUR İş Arayan Girişi
İŞKUR İş Arayan Girişi

2) Bu işlemin ardından açılan bölüme daha önce kayıt işlemi esnasında belirlemiş olduğunuz T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek iş arayan giriş butonuna tıklayarak işleminizi tamamlamış olacaksınız.

İŞKUR İş Veren Girişi

İŞKUR iş veren girişi için https://esube.iskur.gov.tr/ linkine tıklayınız. ardından kayıt işlemi esnasında girmiş olduğunu T.C. kimlik numaranızı girerek iş veren girişi bölümüne tıklayarak kolaylıkla giriş işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

İŞKUR E-devlet Girişi

İŞKUR’a giriş yapmanın diğer bir yolu ise e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Peki e-devlet İŞKUR girişi nasıl yapılıyor?

1) E-devlet bilgileriniz ile İŞKUR’a giriş yapmanız için öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/ bu linke tıklayınız.

2) Ardından açılan sayfa üzerinde yer alan iş aran veya iş veren bölümünü tıklayınız. Ardından açılan sayfa üzerinde e-devlet ile giriş butonuna tıklayın.

İŞKUR E-devlet girişi

3) Yukarıda belirtilen işlemlerin ardından e-devlet kapısı kimlik doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz. bu sayfa üzerinden yer alan T.C. kimlik no ve şifrenizi yazdıktan sonra giriş yap bölümüne tıklayarak e-devlet İŞKUR girişinizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

İŞKUR İş İlanlarına Başvurular Nasıl Yapılır?

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara başvuru yapmanız için öncelikle yazımızın giriş bölümünde detaylıca yer verdiğimiz İŞKUR’a kayıt olmanız gerekmektedir. İŞKUR kayıt işlemi ardından T.C. kimlik numaranızı ve şifreniz ile iş arayan girişi yaparak özel sektör, memur, personel ve kadrolu işçi alımı ilanlarına nasıl başvuru yapacağınıza detaylıca yer verdik.

1) İŞKUR iş ilanlarına başvuru yapmak için öncelikle yukarıda belirttiğimiz gibi iş arayan girişi yapmanız gerekmektedir.

2) Giriş yaptıktan sonra açılan sayfa üzerinde yer alan iş ilanları bölümüne tıklayınız.

İŞKUR iş ilanları başvurusu

3) İş ilanları bölümüne tıkladıktan sonra açılan sayfa üzerinde yer alan bölümler üzerinden ikamet ettiğiniz il sınırları içinde yer alan ilanlara ulaşmak için il bölümünden seçim yapınız. Şayet genel arama yapmak istiyorsanız bu bölümü tüm illet olarak arama yapmanız gerekmektedir.

4) Mesleğiniz ile ilgili arama yapmak istiyorsanız yine bu sayfa üzerinden meslek bölümüne mesleğinizi yazarak arama bapabilrisiniz.

5) Son olarak şunu belirtmek isterim ki İŞKUR üzerinden iş ararken iş veren türü bölümü en dikkat etmeniz gereken bölümdür. Bu bölümde özel, kamu, yabancı işveren, bireysel iş veren seçenekleri bulunmaktadır. Özel sektör iş ilanları için özel seçeneğini, kamu kurumlarının yayınladığı iş ilanları için kamu bölümünü seçmeminiz gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından sayfanın en altında yer alan ara butonuna tıklayarak İŞKUR iş ilanlarına başvurunuzu yapabilirsiniz.

İŞKUR İş İlanları

İŞKUR İletişim Bilgileri

İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanlarına internet üzerinden nasıl başvuru yapacağınıza yer verdik. Bu bölümde ise İŞKUR iş ilanlarına iletişim yolu ile nasıl başvuru yapacağınıza yer verdik. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete sunmuş olduğu alo 170 hattı üzerinden başvuru ve taleplerinizi 24 saat bu hat üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diğer illere ait İŞKUR iletişim bilgileri yazımızın devamında yer almaktadır.

İŞKUR Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Aktif İşgücü Hizmetleri Daire Başkanlığı İletişim Bilgileri

 • Telefon: 0312 216 39 55
 • Faks: 0312 216 37 73
 • Daire Başkanı: Volkan ÖZ

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı İletişim Bilgileri

 • Telefon: 0312 216 39 17
 • Faks: 0312 216 34 16
 • Daire Başkanı: V. Mustafa IŞIK

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı İletişim Bilgileri

 • Telefon: 0312 216 39 53
 • Faks: 0312 216 37 54
 • Daire Başkanı: V. Fazlı KÜÇÜK

İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri

 • İletişim Hattı: 444 75 87
 • Telefon: (0 212) 249 29 87
 • Faks: (0 212) 249 08 61
 • e-posta: istanbul@iskur.gov.tr
 • İl/Şube: MüdürüYunus YELMEN
 • Adres: Hacımimi Mah. Lüleciler Sk. No:4 Tophane/Beyoğlu/İSTANBUL

Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri

 • İletişim Hattı: 444 75 87
 • Telefon: (0312) 435 15 65
 • Faks: (0312) 431 02 40
 • e-posta: ankara@iskur.gov.tr
 • İl/Şube Müdürü: Arif AY
 • Adres: Ayrancı Mah. Uçarlı Cad. No:29 Çankaya/Ankara

İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri

 • İletişim Hattı: 444 75 87
 • Telefon: (0 232) 482 12 48
 • Faks: (0 232) 441 10 41
 • e-posta: izmir@iskur.gov.tr
 • İl/Şube Müdürü: Kadri KABAK
 • Adres: Akdeniz mah. Şehit Fethi Bey cd. no:47 Konak/İZMİR

Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri

 • İletişim Hattı: 444 75 87
 • Telefon: (0 322) 323 84 44
 • Faks: (0 322) 321 42 88
 • e-posta: adana@iskur.gov.tr
 • İl/Şube Müdürü: Ahmet KARAVELİ
 • Adres: Seyhan Mah.Karataş Cad. No:4 Yüreğir ADANA

Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri

 • İletişim Hattı: 444 75 87
 • Telefon: (0 242) 229 40 22
 • Faks: (0 242) 229 40 27
 • e-posta: antalya@iskur.gov.tr
 • İl/Şube Müdürü: Veli TEKKANAT
 • Adres: Gürsu Mah. 340 Sok. No:14 Konyaaltı/ANTALYA

DİĞER İŞKUR İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilecek Diğer İlanlar

Yorumlar

 1. Ali dedi ki:

  Is arayisindayim

 2. Ali dedi ki:

  Afyonkarahisar ihsaniye döğer belediye okul temizlik kalelufer yakma işi arayisindayim